> > > >

Zwrot podatku – Niemcy

Jedną z najliczniejszych grup imigrantów stanowią Polacy przebywający na terenie Niemiec. To właśnie za naszą zachodnią granicą pojawia się najwięcej ofert pracy, które przyciągają rocznie nawet kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Powód? Dobre zarobki, dobra organizacja pracy i legalność zatrudnienia. Dodatkowo możliwość korzystania z różnych świadczeń socjalnych, a także szansa na odzyskanie pieniędzy z tytułu zwrotu podatku z Niemiec.

Jak odzyskać zwrot podatku z Niemiec?

Podejmując legalne zatrudnienie u naszych zachodnich sąsiadów będziemy otrzymywali różne druki i pisma. Mogą one okazać się niezbędne do przeprowadzenia procedury rozliczeniowej. Dlatego też warto je kompletować, aby później móc bez problemu starać się o zwrot podatku z Niemiec. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać w dziale „Dokumenty”.

Praca w Niemczech przynosi Polakom wiele korzyści. Widać to chociażby po wynagrodzeniu, które niczym nie odbiega od tego, które otrzymują obywatele Niemiec. Coraz częściej też można znaleźć oferty pracy, które kierowane są bezpośrednio do Polaków.

Niemcy – zasiłek rodzinny i zwrot podatku

Podejmując pracę w Niemczech warto zauważyć także, że możemy korzystać z dodatkowych przywilejów, takich jak zasiłek rodzinny na dziecko (Kindergeld) czy opieka medyczna.

Najważniejszym jest jednak zwrot podatku z Niemiec. Wszystko na ten temat możemy znaleźć w dziale „Procedura”, do którego już teraz wszystkich zapraszamy.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rozliczeń podatkowych, prosimy o kontakt z naszym biurem.

Skontaktować się z nami można za pomocą telefonu, e-maila, formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie internetowej lub też przychodząc bezpośrednio do siedziby biura.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług.

Wypełnij Formularz

Udzielimy Ci bezpłatnej informacji.

Zwrot podatku z Niemiec
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych [Pełna treść]*

Dziękujemy za kontakt!