> > > >

Praca w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej to szansa dla wielu Polaków, którzy chcą wyśnić swój amerykański sen. Każdego roku do pracy za oceanem leci kilkuset Polaków. Nie każdy jednak wie, że po powrocie do Polski można ubiegać się o zwrot podatku z USA.

Kto może starać się o zwrot podatku?

Aby podjąć pracę w Ameryce trzeba posiadać wizę. Kiedy już uda się ją uzyskać możemy bez przeszkód podejmować każdą pracę za oceanem. Aby jednak zwrot podatku z USA był możliwy, to praca którą podejmujemy musi być legalna i muszą Państwo posiadać odpowiednie dokumenty, które poświadczą zatrudnienie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Z USA odzyskujemy dwa rodzaje podatków -podatek stanowy oraz federalny. Dzięki nam mogą Państwo bez przeszkód starać się o zwrot podatku nawet za okres do 3 lat wstecz. Wystarczy posiadać odpowiednie dokumenty i zgłosić się do nas. My zajmiemy się całą resztą.

Więcej informacji na temat rozliczenia mogą Państwo znaleźć w dziale Procedura, natomiast informacje dotyczące wniosku znajdą Państwo w dziale Dokumenty. Zachęcamy do korzystania z naszych usług. Mając na względzie cały proces rozliczeniowy pragniemy zaznaczyć, iż dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej uzyskali Państwo pozytywną decyzję z amerykańskiego urzędu.

W sytuacjach odmownych lub niejasnych decyzjach urzędu przesyłamy odpowiednie dokumenty, które pozwolą ponownie rozpatrzyć Państwa wniosek przez amerykańskich urzędników. W trakcie całego procesu odzyskiwania podatku monitorujemy przebieg rozliczenia, reagując na każde pytanie ze strony amerykańskiego urzędu, a także w sytuacji gdy zbyt długo nie otrzymują Państwo decyzji podatkowej.

Dodatkowe informacje znaleźć mogą Państwo na naszej stronie internetowej lub też kontaktując się z nami bezpośrednio. Zapraszamy do naszego biura.