Zadzwoń: +48 602 370 506     +48 32 294 92 63

WYPEŁNIJ FORMULARZProcedura – Niemcy – Zasiłek rodzinny

Zasiłek rodzinny z Niemiec może otrzymać osoba, która:

  •  pracuje w Niemczech i tam odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne,
  •  pracuje w Niemczech, ale składki na ubezpieczenie społeczne odprowadzane są w Polsce do ZUS
  •  prowadzi własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec
  •  wyjeżdża do Niemiec do pracy sezonowej (spełniając odpowiednie warunki)

Aby uzyskać Kindergeld, należy postępować według poniższych wytycznych

1. Kontakt z naszym biurem podatkowym

Chcąc starać się o zasiłek rodzinny z Niemiec wystarczy skontaktować się z nami, wybierając najdogodniejszy dla Państwa kanał komunikacji. Informacje na temat zasiłku rodzinnego można uzyskać:

  • wysyłając formularz kontaktowy, który znajduje się z prawej strony naszego serwisu internetowego
  • dzwoniąc telefonicznie pod numer: +48 (32) 294 92 63 lub +48 602 370 506
  • pisząc do nas na adres mailowy: info@zwrotpodatkow.pl
  • przychodząc bezpośrednio do naszego biura podatkowego

Po uzyskaniu od Państwa odpowiednich informacji, możemy rozpocząć procedurę starania się o zasiłek rodzinny z Niemiec.

2. Kompletowanie dokumentów
Starając się o Kindergeld należy pamiętać, że wymaga to złożenia w niemieckim urzędzie odpowiednich dokumentów. Stąd też zachęcamy Państwa do zapoznania się z działem Dokumenty, gdzie mogą Państwo znaleźć istotne informacje o wypełnianiu oraz kompletowaniu dokumentów wymaganych we wniosku zasiłkowym.

3. Przesyłanie dokumentów
Po skompletowaniu pełnej dokumentacji umożliwiającej uzyskanie zasiłku rodzinnego z Niemiec prosimy, aby przesłali ją Państwo do nas listem poleconym na adres:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Kindergeld”

Uwaga! Prosimy o nie przesyłanie dokumentów listem zwykłym (ekonomicznym). Nasze biuro nie odpowiada za problemy wynikające z winy doręczyciela. Stąd też dla bezpieczeństwa dokumentów prosimy o przesyłanie ich wyłącznie listem poleconym lub za pośrednictwem firm kurierskich.

4. Przekazanie pełnego wniosku do niemieckiego urzędu
Po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów jakie od Państwa otrzymamy będziemy mogli przygotować w Państwa imieniu wniosek o przyznanie zasiłku rodzinnego w Niemczech. Wniosek ten przekazywany jest do kasy rodzinnej w Niemczech, gdzie następnie oczekuje na rozpatrzenie przez tamtejszych urzędników. Nasze biuro kontroluje pracę urzędników, prowadząc z nimi w Państwa imieniu odpowiednią korespondencję. W przypadku braku pozytywnej decyzji ze strony Familienkasse, składamy stosowne odwołania.

5. Złożenie w urzędzie formularzy otrzymanych z niemieckiej Familienkasse
Po dostarczeniu odpowiedniego wniosku do kasy rodzinnej w Niemczech należy oczekiwać na informację zwrotną, a wraz z nią na dokumenty, które będą Państwo zobowiązani złożyć w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej. Druki E401, E411 i ewentualnie E402 uzupełnione o wskazane załączniki otrzymają Państwo za pośrednictwem naszego biura.

6. Decyzja z kasy rodzinnej w Niemczech
Decyzja o przyznaniu lub też nie zasiłku rodzinnego zostanie przekazana przez Familienkasse na adres naszego biura. Wówczas mamy możliwość sprawdzenia czy decyzja jest pozytywna czy negatywna. W przypadku decyzji negatywnej, od razu wysyłamy odwołanie do niemieckiej Familienkasse i oczekujemy na ponowne rozpatrzenie Państwa wniosku. Po otrzymaniu pozytywnej dla Państwa decyzji przesyłamy ją do Państwa na adres wskazany przez Państwa w formularzu.

7. Wypłata zasiłku rodzinnego
Kindergeld przyznany przez rodzinną kasę w Niemczech jest przekazywany bezpośrednio na Państwa konto bankowe. Wypłata pieniędzy z tytułu uzyskania zasiłku rodzinnego jest ostatnim etapem usługi jaką dla Państwa świadczymy.

W przypadku pytań związanych z procedurą prosimy o kontakt.

Copyright 2014. zwrotpodakow.pl
Projekt strony: eConnect4u.pl